Komunita

Pokračujeme v nastoupené cestě, která přispívá k rozvoji našeho města i regionu. Jsme nedílnou součástí komunity, máme vliv na život mnoha lidí a usilujeme proto o to, aby se regionu dařilo co nejlépe a lidem se dobře žilo. I nadále budeme poskytovat cílenou, kvalitní a kontinuální podporu v oblasti sociální, kulturní, vzdělávací i zdravotní.

Firemní dobrovolnictví

Kromě důležité finanční pomoci poskytujeme neziskovým organizacím také pomoc dobrovolnickou.

Zaměstnanci mohou strávit jeden pracovní den v roce pomocí neziskovým organizacím, ať už těm, s nimiž spolupracují ve volném čase, nebo vybraným organizacím v Den dobrovolnictví. Zaměstnanci pomáhají při zahradních pracích i drobných opravách, uklízí, štípou dříví, myjí okna, malují pokoje nebo dělají společnost seniorům a hendikepovaným.

Zaměstnanecké granty

Od roku 2010 realizujeme zaměstnanecké granty, jimiž podporujeme potřebné aktivity neziskových organizací v Moravskoslezském kraji.

Jednotlivé projekty v rámci zaměstnaneckých grantů podpořily volnočasové aktivity zaměřené na všestranný rozvoj dětí a mládeže, vybavení dětských klubů, školek a škol, spolků dobrovolných hasičů, letní dětské tábory nebo pomůcky pro seniory a zdravotně postižené. Projekty přihlašují sami zaměstnanci, kteří ve svém volném čase v dané neziskové organizaci pomáhají.

Vánoční trhy chráněných dílen

Vánoční trhy chráněných dílen jsou v Liberty Ostrava už tradicí a předvánoční čas bychom si bez nich už ani neuměli představit. Za peníze utržené z prodeje chráněné dílny nakupují potřeby pro další výrobu nebo na rozvoj své činnosti.

Projekty s okolními městy a městskými obvody

Setkáváme se u kulatého stolu se starosty obcí a městských částí, abychom se vzájemně informovali o novinkách a plánovali další společné projekty, které pomáhají zlepšovat život. V rámci této spolupráce jsme se podíleli aktivně na projektech, které rozvíjejí společnost a zvyšují udržitelnost v našem regionu.