News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

Místo v huti pracovali zaměstnanci Liberty Ostrava už podvanácté v neziskových organizacích

Ostrava 29. listopadu 2019 – 75 zaměstnanců huti Liberty Ostrava letos využilo možnosti vyměnit svůj běžný pracovní den za den pomoci v neziskových organizacích v Ostravě a okolí. Letos odpracovali v 15 neziskových organizacích celkem 562,5 hodiny, což představuje finanční hodnotu přibližně 175 000 korun.

Pracovníci huti například uklízeli zahrady, čistili okapy, štípali a skládali dříví, malovali, prováděli různé opravy, dělali společnost seniorům i duševně̌ nemocným a také se seniory tvořili vánoční dekorace a zdobili perníčky pro jejich mikulášskou besídku.

„Pomoc vždy vítáme a i tento rok děkujeme za pomocníky z huti. Byli skvělí. Pomohli nám rozebírat kola na náhradní díly, vytahovat osky z nábojů zadních kol a opravovat a mýt kola pro benefiční prodej,“ řekl Daniel Ščigel, vedoucí koordinátor projektu Kola pro Afriku.

Dny firemního dobrovolnictví, kdy pracovníci vymění běžnou pracovní náplň za pomoc v neziskových organizacích, huť pořádá už od roku 2008. Část zúčastněných obvykle pomáhá v organizacích, s nimiž v roli dobrovolníků spolupracuje dlouhodobě. Některá pracoviště huti zase pojmou tuto příležitost jako formu team-buildingu.

Liberty Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli. V současnosti vyrábí ročně 2,2 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6300 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2018 činil 39 180 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny Liberty Steel, globální ocelářské a těžební společnosti. Ta je součástí globálního uskupení GFG Alliance, které se kromě těžby surovin a výroby kovů zabývá výrobou obnovitelné energie, bankovnictvím a službami v oblasti nemovitostí. GFG Alliance se sídlem v Londýně má celosvětově 30 000 zaměstnanců a obrat přes 20 miliard.

1
Pracovníci huti opravovali kola pro Kola pro Afriku

2
Zaměstnanci štípali a ukládali dřevo v Charitě Sv. Alexandra

3
Zaměstnankyně huti uklízely zahradu v MŠ a ZŠ Diakonie ČCE

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >