News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

„Drátovka“ Liberty Ostrava má nové nůžky. Modernizace za 40 milionů ušetří náklady na výrobu a zvýší spolehlivost a produktivitu celé kontidrátové trati

Ostrava 27. ledna 2020 – Vyšší spolehlivost, snížení nákladů na údržbu a zvýšení produktivity výroby. To jsou hlavní výhody nových nůžek na kontidrátové trati. Nůžky, které se používají pro stříhání začátků a konců vývalků před jejich doválcováním a pro případné odstraňování zmetků, nahradily původní zařízení z konce 90. let. Nůžky dodala italská firma Danieli, instalace proběhla v průběhu plánované odstávky trati koncem roku a nyní jsou nůžky již plně v povozu.

„Vše od přípravy projektu přes zpracování dokumentací, zajištění výběrových řízení až po samotnou instalaci a integraci zařízení do tratě jako celku se podařilo uskutečnit v průběhu jednoho roku, což považuji za úspěch,” uvedl Miroslav Rojíček, vedoucí investičních projektů válcoven v Liberty Ostrava.

Koncové nůžky se nacházejí na kontidrátové trati, která vyrábí z kontislitků vážících 1,2 tuny válcovaný drát o průměru 5,5 - 14 mm ve svitcích. Novinka je navržena tak, aby splňovala parametry nejlepší dostupné technologie (BAT).

„Novinka zatím splňuje očekávání, v budoucnu bude navíc schopna stříhat i vývalky odpovídající vyšším průměrům drátů, než se vyrábějí v současnosti. Umožní i zvýšení rychlosti válcování, a tím zlepší produktivitu válcovny,“ dodal k novince Jiří Zbořil, vedoucí provozu válcovny drátu v Liberty Ostrava.

Liberty Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli. V současnosti vyrábí ročně 2,2 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6150 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2018 činil 39 180 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny Liberty Steel, globální ocelářské a těžební společnosti. Ta je součástí globálního uskupení GFG Alliance, které se kromě těžby surovin a výroby kovů zabývá výrobou obnovitelné energie, bankovnictvím a službami v oblasti nemovitostí. GFG Alliance se sídlem v Londýně má celosvětově 30 000 zaměstnanců a obrat přes 20 miliard.

1

1

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >