News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

Huť Liberty Ostrava přispěla sto tisíc na nové sprchovací lůžko pro pacienty Fakultní nemocnice Ostrava

Ostrava 26. srpna 2019 - Huť Liberty Ostrava podpořila zlepšení nemocniční péče v regionu příspěvkem ve výši sto tisíc korun Fakultní nemocnici Ostrava. Nemocnice částku využila na nákup sprchovacího lůžka pro Kliniku úrazové chirurgie k snadnějšímu převozu imobilních pacientů do koupací místnosti a následnému sprchování či mytí. Lůžko ročně využije na 500 pacientů.

„Zdraví našich zaměstnanců je pro nás vždy na prvním místě. Bohužel i přes veškeré snahy mohou člověka potkat životní události, se kterými nepočítal. Fakultní nemocnice Ostrava dělá maximum, aby svým pacientům toto období usnadnila, a proto jsme jim chtěli pomoci vytvořit k tomu ještě o něco lepší podmínky,“ uvedl Tomáš Telúch, ředitel pro finální výrobu a člen představenstva Liberty Ostrava.

„Na Kliniku úrazové chirurgie jsou přiváženi pacienti nejen z Moravskoslezského kraje, ale i z širšího okolí. Vzhledem k různorodosti případů mohu s jistotou říci, že lůžko budeme využívat denně. Ulehčí se tím práce personálu a zpříjemní pocit u zraněných, s tímto lůžkem se totiž může odjet rovnou do koupelny, kde se hygiena provede v soukromí,“ dodal Jiří Havrlant, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava.

Liberty Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny Liberty. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Liberty Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 150 zaměstnanců. Průměrný výdělek v roce 2016 činil 35 104 korun. Díky nadstandardní ekologizaci dokončené v roce 2015 vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Aby ještě více přispívala k trvale udržitelnému rozvoji, určila si 10 ukazatelů a s nimi spojené cíle, na jejichž plnění dohlíží nejvyšší vedení firmy. Jediným akcionářem je Liberty S.A.

1

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >