News release

Aktuality a media

Page tools
Tisk Tisk
Oblíbené Oblíbené
Sdílet
 • Banner

  Tiskové zprávy

  Přehled zajímavostí a novinek
 • Banner

  Videa

  Ekologizace Liberty Ostrava a.s.
 • Banner

  Ženy

  Liberty chce zvýšit počet žen ve vedení svých podniků
 • Banner

  Sousedé

  Zpravodaj Liberty Ostrava

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

News

 

Vánoční trhy v ostravské huti přinesly chráněným dílnám 90 tisíc korun

Ostrava 16. prosince 2019 - Už pojedenácté uspořádala Huť Liberty Ostrava ve svých prostorách vánoční trhy chráněných dílen. Své výrobky zde prodávalo 11 neziskových organizací z Ostravy a okolí, a zaměstnanci ostravské huti si tak mohli koupit například vánoční ozdoby a přání, keramiku, porcelán i ručně malované sklo a koupí přispět na pomoc potřebným. Neziskové organizace si prodejem výrobků v huti vydělaly 90 140 korun.

„Chráněné dílny podporujeme dlouhodobě. Většinu organizací, které se našich trhů účastní, už proto naši zaměstnanci znají a těší se na jejich výrobky,“ řekla Monika Pěnčíková, vedoucí sociálních služeb v Liberty Ostrava.

Letos mohli zaměstnanci huti nakupovat u stánků 11 neziskových organizací, mezi kterými nechyběly například Charita sv. Alexandra, PRAPOS, NADĚJE pro všechny nebo Slezská diakonie. Peníze, které organizace prodejem získají, investují do dalšího rozvoje své činnosti.

Liberty Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli. V současnosti vyrábí ročně 2,2 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6300 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2018 činil 39 180 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny Liberty Steel, globální ocelářské a těžební společnosti. Ta je součástí globálního uskupení GFG Alliance, které se kromě těžby surovin a výroby kovů zabývá výrobou obnovitelné energie, bankovnictvím a službami v oblasti nemovitostí. GFG Alliance se sídlem v Londýně má celosvětově 30 000 zaměstnanců a obrat přes 20 miliard.

1

2

Tiskové zprávy PhDr. Barbora Černá Dvořáková, MBA - tisková mluvčí >

Zpravodaj pro sousední obce Chceme se s Vámi podělit o novinky z naší společnosti >